Energie pro bezemisní budoucnost

Žáci IX. A a IX. C měli možnost díky podpoře PRE se zdarma zúčastnit přednášky na téma Energie pro bezemisní budoucnost. Pan Vladimír Labuda z Agentury J.L.M. jim během dvou vyučovacích hodin vysvětlil různé způsoby získávání elektrické energie, jejich výhody a nevýhody. Společně se žáky se zamýšlel nad tím, jakým směrem bychom se měli v této oblasti ubírat, aby naše budoucnost byla udržitelná a bezemisní při zachování standardů, na které jsme již zvyklí. Nechyběly ani pokusy – vrtulku pro výrobu elektrické energie roztáčelo dopadající záření, díky elektrolýze vody se do pohybu dalo autíčko na vodíkový pohon, žáci si zkusili naměřit přirozené radiační pozadí i ionizující záření některých předmětů. Na závěr besedy přednášející položil žákům pět otázek k zamyšlení, jak oni sami jsou schopni a ochotni přispět k bezemisní budoucnosti. Přednáška byla zajímavá a žákům se líbila.

14.10.2024 11:01 Mgr. Jana Jeřábková

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy