Opravdu jídlem ve školní jídelně plýtváme

Ekotým se rozhodl zjistit, jaké množství jídla z naší školní jídelny skončí v odpadu. Poprosil tedy o spolupráci a poskytnutí informací vedoucí školní jídelny.
V týdnu od 8. do 12. ledna jsme sledovali počet objednaných a skutečně vydaných obědů i hmotnost zbytků z talířů. Data jsou uvedena v tabulce a jsou velmi znepokojivá. Někdy i více než 50 obědů si žáci nevyzvednou a platná legislativa neumožňuje je nikam předat, musejí se tedy vyhodit! Ekotým proto tento týden pořádá informační kampaň, aby si žáci objednané obědy vždy vyzvedávali, případně včas odhlásili. A s touto prosbou se samozřejmě obracíme i na rodiče mladších žáků, kteří dětem oběd objednávají. Následně provedeme kontrolní měření a vše zhodnotíme. Doufáme, že se nám podaří s jídlem hospodařit lépe!

pdf Opravdu plýtváme!

18.01.2024 09:12 Mgr. Jana Jeřábková