logotyp
Login

Poznávací zájezd do Rakouska

Ve dnech 24.5.-26.5. jsme se společně s žáky 6.-9. tříd vypravili na poznávací zájezd do Rakouska.

Vyráželi jsme velmi časně, a tak jsme první den měli dostatek času na prohlídku Orlího hnízda. Toto sídlo, které dostal A. Hitler, je v nadmořské výšce více než 1800m a za pěkného počasí poskytuje úchvatné vyhlídky. Ty nám však byly skryty za mlhou a vidět nebylo téměř nic. Přesto nás tato stavba ohromila.

Následně jsme se přesunuli do městečka Berchtesgaden a nepřestávající déšť nás provázel i při plavbě po Königsee ke kostelu sv. Bartoloměje.

Ubytováni jsme byli v Salzburgu, odkud jsme další dny vyráželi za poznáním.

Druhý den jsme se po vydatné bufetové snídani vypravili na horu Untersberg.  Lanovka nás vyvezla nad mraky a mohli jsme se kochat výhledy na hoře opředené pověstmi. Poté jsme se už přesunuli do centra Salzburgu a na hrad Hohensalzburg. Procházka městem, prohlídka hradu a kostelů nás docela zmohla, a tak jsme využili tamní MHD k cestě do hostelu. Večeře byla bufetová a každý se najedl dle libosti.

V pátek jsme definitivně opustili Salzburg a čekal nás Linec. Prohlídka města a následná Ars Elekronica  Center ukončila náš pobyt v Rakousku. Cestou jsme z poutního místa Linci zamávali a kolem 22. hodiny jsme dorazili do Prahy.

Všem děkujeme za nové společné zážitky.

 

Lenka Filipiová, Veronika Zárubová, Ivana Reindlová

fotografie

06.06.2023 10:22 Mgr. Jana Jeřábková
Základní škola, Praha 10,
Nad Vodovodem 460/81,
příspěvková organizace


Nad Vodovodem 460/81
108 00 Praha 10

Telefon:
274 772 669

E-mail:
zsnadvodovodem@zsnadvodovodem.cz

ID datové schránky: 476xib4

ZŠ nad Vodovodem

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy