Sportovní soutěže

Školní rok 2023/2024

Školní rok 2022/2023

Po covidové pauze jsme se letos alespoň částečně vrátili do soutěží POPRASKu (Poháru pražských škol). Zúčastnili jsme se celé řady soutěží. Někdy se nám dařilo výborně, někde jsme neuspěli. Velice si ceníme ochoty našich dětí reprezentovat svoji školu, poprat se o kvalitní výsledek. Také jsme velice spokojeni s vystupováním našich závodníků na akcích. To bylo vždy velice korektní, slušné, na úrovni, což se zdaleka nedá říct o všech školách.

A kde se nám dařilo nejvíce? V atletickém trojboji dětí I. stupně (1. místo), v přespolním běhu starších žáků (2. místo na obvodním kole a 8. místo na celopražském), v košíkové mladších žákyň  (2. místo) a ve volejbalu a minivolejbalu dívek (shodně 3. místo). Již tradičně jsme také uspěli v Odznaku všestrannosti – na obvodě 4. místo a na krajském kole 8. místo.

Školní akce:
- Odznak Všestrannosti - školní kolo: dvoudenní soutěžení všech žáků 2. -9. tříd s cílem "rozpohybovat" celou školu.
- Lyžařský kurz pro žáky 2. stupně: Hochficht v Rakousku.
- Sportovní dny 2. stupně: dvoudenní soutěžení v atletických disciplínách a míčových hrách.
- Tradiční soutěž pro třídní kolektivy 2. stupně: Podzimní a Jarní kilometry.

Podrobnosti najdete ve Zpravodaji.

OVOV - sportuje celá škola

OVOV - sportuje celá školaVe školním roce 2020/2021 bohužel žádné sportovní soutěžě neproběhly.

V době distanční výuky proběhla na 2. stupni soutěž: „Kdo dál dojde“.

Distanční vzdělávání ovlivňovalo nejen výuku samotnou, ale mělo také nepříznivý dopad na fyzickou kondici dětí, které více času tráví sezením u počítače, i na třídní kolektivy, které postupně přestávají fungovat. A tak jsme se na naší škole rozhodli děti trochu na čerstvém vzduchu rozhýbat a v rámci tříd jim umožnit spolupracovat. Žáci jednotlivých tříd i jejich třídní učitelé se společně snažili dosáhnout co nejlepšího výsledku. Za úkol měli po dobu 14 dní zaznamenávat pomocí libovolné aplikace svoji chůzi nebo běh a takovýto záznam zaslat svému zvolenému třídnímu sčítači a pro kontrolu také i vyučujícímu tělesné výchovy.
Nakonec třídy podle dosažených kilometrů oznámily, jakého cíle dosáhly. Nejlepší třídou se stala VIII. B, která došla do Říma (ušla celkem 1256 km). Z této třídy byla i nejaktivnější žákyně, která sama ušla 166 km. Třídy na druhém a třetím místě ušly celkem 810 km (došly do Amsterdamu) a 798 km (došly do Budapešti). Většina tříd se do soutěže pustila s nadšením, do akce se zapojili i rodiče dětí.